header stip
logo background

Bankové pôžičky - informácie, rady

Dostať sa do ťaživej finančnej situácie môže naozaj každý a často je to skôr ako na nové topánky. Bohato stačí, ak sa oneskorí dlho očakávaná výplata, materská či alimenty a Vám sa zrazu na stole hromadia nezaplatené účty a zloženky, ktoré rozhodne nepočkajú. V takej chvíli nikoho nezaujíma, či práve nepočítate každé euro, každý len chamtivo naťahuje ruky a dožaduje sa svojich peňazí.

V takej chvíli prichádza na radu pôžička – jediné riešenie ako vziať a nekradnúť.

Pre ktorú sa rozhodnúť?

V súčasnej dobe je finančný trh doslova zaplavený neskutočným množstvom bankových i nebankových pôžičiek, medzi ktorými vyberať rozhodne nie je ľahká úloha. Pokiaľ aj Vy uvažujete o možnosti zvoliť pôžičku ako jediné možné a zároveň najrozumnejšie riešenie, mala by sa Vaša pozornosť uberať smerom bankových pôžiček. Tie sa oproti iným sprostredkovateľom pyšnia celou radou pozitívnych vlastností.

Bankové pôžičky sú bezpečnejšie

Nespornou výhodou bankových pôžičiek je skutočnosť, že sú oproti nebankovým úverom oveľa spoľahlivejšie a samozrejme i bezpečnejšie. O nebankových pôžičkách je známe, že pre nich neplatia žiadne kódexy o vzťahoch ku klientom, ani sa nepodriaďujú rôznym licenciám. Bankové pôžičky sa riadia pravidlami, vďaka ktorým sa radia medzi najspoľahlivejších poskytovateľov pôžičiek aj úverov.

Kto môže zažiadať o bankovú pôžičku?

Hoci sa o bankových pôžičkách čo do bezpečnosti a spoľahlivosti spievajú samé ódy, bohužiaľ nie sú dostupné pre každého. Banky si svojich klientov dôkladne preverujú a každý žiadateľ musí spĺňať prísne kritériá týkajúce sa preukázania bonity, doloženia príjmu aj nefigurovania jeho mena v neslávne známom registri dlžníkov. Zároveň platí, že čím väčšia je suma, o ktorú klient požiada, tým prísnejšie sú podmienky pre schválenie a následné poskytnutie pôžičky. Napadá vás otázka, prečo teda nezvoliť nebankovú pôžičku, keď u bankových musíte podstupovať tak zložité prejednávanie? Odpoveď je jednoduchá: nebankové pôžičky sa možno tvária priateľsky, ale len do chvíle, než sa pod ne upíšete.