header stip
logo background

K čomu slúži stavebné sporenie

Stavebné sporenie predstavuje šikovné riešenie, ako výhodným spôsobom zhodnotiť Vaše finančné prostriedky a zároveň je to pre Vás možnosť jedného z najdostupnejších úverov na financovanie bývania. Tento typ sporenia je vhodný pre každého, kto už teraz vie, že svoje nasporené peniaze nebude minimálne najbližších 6 rokov potrebovať. Ak chcete využívať úverové produkty, nemali by ste nad jeho dohodnutím dlho premýšľať. Stavebné sporenie Vám umožňuje nielen sporiť, ale zároveň môžete požiadať aj o úver zo stavebného sporenia či o preklenovací úver.

Prečo sa oplatí využívať stavebné sporenie?

Premýšľate o zjednaní stavebného sporenia, ale váhate, či sa Vám tento krok vôbec oplatí? Potom verte, že Vám tento typ sporenia ponúka celý rad výhod. Nie je to len samotné zhodnotenie uložených financií, ale aj výhodná úroková sadzba, ktorá je oveľa vyššia ako na sporiacich účtoch, navyše budete mať istotu štátnej podpory až do výšky 66 Eur ročne v prípade, keď dôjde k ročnému uloženiu sumy vo výške zhruba 1330 Eur.

Ako funguje stavebné sporenie?

Ak budete mať záujem o dohodnutie stavebného sporenia, Vaše kroky povedú do banky, kde budete musieť uzavrieť patričnú zmluvu. Tá bude spísaná na určitú cieľovú sumu a jej obsahom budú vopred stanovené podmienky o sporenie. Následne uhradíte poplatok za uzatvorenie zmluvy a smelo vstúpite do prvej fázy - sporenie.

Čo sa doby sporenia týka, nie je nijako obmedzená. Avšak pozor - kto nepožiada o úver, ale napriek tomu nebudete chcieť prísť o štátnu prémiu, budete nútení vklady vo sporiteľni nechať najmenej po dobu 6 rokov. Po tejto dobe máte dve možnosti - vypovedať zmluvu a nasporené peniaze použiť prakticky na čokoľvek, alebo nadviazať na rovnakú zmluvu a za rovnakých podmienok ďalej sporiť - a to až do chvíle, než dosiahnete vopred stanovenú cieľovú sumu.