header stip
logo background

Tatra banka

Tatra banka vznikla ako prvá súkromná banka Slovenska v roku 1990. V súčasnosti majú viac ako 700 tisíc spokojných klientov a je teda 3.najväčšou bankou na Slovensku. Patrí medzi dcérske spoločnosti Raiffeisen Bank International. Je tak ako mnoho ďalších bánk akciovou spoločnosťou. Zameriava sa hlavne na privátne bankovníctvo, ale tiež na úvery pre firmy a hypotéky a dlhodobé investovanie.

Produkty dostupné od Tatra banky

Tatra banka myslí na klientov najrôznejšieho veku, a preto ponúka pestrú škálu produktov začínajúce Detským účtom, kam môžu rodičia ukladať finančné prostriedky svojim ratolestiam a zároveň sledovať, na čo peniaze míňajú. Ďalej treba spomenúť aj zaujímavú Americkú hypotéku, ktorá predstavuje šikovné riešenie, vďaka ktorému môžete splatiť nevýhodné úvery z iných bánk, bez dokladovania účelu a časť úveru môžete dokonca použiť na zaplatenie poplatkov spojených s vybavovaním tohoto úveru v Tatra banke. Ak si sporíte, nemali by ste prehliadnuť ponuku Termínovaných vkladov, kde máte garantovaný úrok na celú dobu viazanosti vkladu.

Štruktúrované vklady

Štruktúrované vklady sú vlastne termínované účty s pohyblivým základom. Ponúkajú lepšie možnosti zhodnotenia Vašich vkladov ako bežné účty. Ich úroková sadzba má garantovanú časť a bonusovú časť. Štruktúrované vklady sa oplatia pre väčší obnos peňazí, ktorý nebudete dlhú dobu, kľudne aj roky, nutne potrebovať.

Mobilná aplikácia VIAMO

Aj Tatra banka postupuje s dobou a prináša aplikáciu VIAMO, ktorá umožňuje platiť cez smartfón. Stačí zoskenovať QR kód, zadať PIN a sumu, ktorú chcete odoslať. Nemusíte nikam zadávať dlhé čísla účtov, ani nosiť veľa hotovosti po vreckách. Jednoduchšie to už byť nemôže.